Krucjata modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem

22 września 2009 | Dodaj komentarz »

W obliczy bardzo dużej ilości małżeństw rozwodzących się, żyjących w stanie głębokiego kryzysu relacji małżeńskich i zagrożonych zniszczeniem nierozerwalności swojego związku, podjęliśmy inicjatywę wzmożonego wołanie do Boga o pomoc.Manopello_do_tekstu[37x1][1]
W obecnym czasie bardzo wzrasta intensywność i różnorodność ataków na małżeństwo i rodzinę. Taki stan jasno opisywał Jan Paweł II pół roku przed swoją śmiercią: „Niestety ataki na małżeństwo i rodzinę stają się z każdym dniem coraz silniejsze i coraz bardziej radykalne zarówno na płaszczyźnie ideologicznej, jak i w sferze prawodawstwa” (Przemówienie do przedstawicieli Forum Stowarzyszeń Rodzinnych, 18. 12. 2004r.). Jako małżonkowie nie poradzimy sobie o własnych siłach w obronie przed tym, co chce unicestwić nasz związek. Nie wolno też zapominać, że pierwszym sprawcą wszelkich zagrożeń dla naszego związku z Bogiem i z sobą nawzajem jest diabeł, przeciwnik, wobec którego jesteśmy prawie zupełnie bezradni. Trzeba więc nieustannie wzywać Boga, aby nas bronił, aby wzmacniał i odsuwał pokusy i zagrożenia. Boża pomoc tym bardziej jest niezbędna małżonkom, którzy zaczęli słabnąć i upadać, w których świadomości zaczęła już kiełkować straszna myśl o rozwodzie.
Postanowiliśmy powołać do istnienia formę działania, bardzo zbliżona do znanej krucjaty modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Podobnie jak tam, chcemy zaproponować zadeklarowanie się indywidualnie lub jako małżeństwo, że przez określony czas – pół roku – będziemy codziennie odmawiać modlitwę ( dziesiątka różańca i modlitwa krucjaty) w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem.
Pragniemy w ten sposób rozpocząć intensywne wzywanie Bożej pomocy, aby dorosłych i dzieci ratować przed największą tragedią, jaką jest rozwód.
W obecnym czasie w dzieło krucjaty włączyło się już tysiące osób. Potwierdza to ogromną potrzebę istnienia takiego dzieła. O deklaracje proszą zarówno sami małżonkowie, pragnęcy wspierać, a często ratować swoje związki, proszą rodzice małżonków, znajomi, a także dzieci, młodzi ludzie chcący podjąć modlitwę w intencji małżeństwa swoich rodziców. Oczywiście można także podjąć tę inicjatywę bez określania w intencji jakiego małżeństwa, oddając modlitwę Bogu z nadzieją, że On obdaruje łaską wsparcia takie małżeństwo, które w tym momencie najbardziej tego potrzebuje.

Oficjalnie i uroczyście Krucjata rozpoczęła swoje funkcjonowanie 31 grudnia 2006 roku w Uroczystość Świętej Rodziny w Gorzowie Wlkp. w Parafii św. Józefa.

Poniżej zamieszczam deklaracje krucjaty, które można pobrać, wydrukować i wykorzystywać. Na niej znajduje się treść modlitwy krucjaty do codziennego odmawiania.
krucjata_str1[12×1]
krucjata_str2[12×2]

Opublikowano dnia wtorek, 22 wrzesień 2009 o godz. 12:15 w kategorii Krucjata modlitwy. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

*